Столичний ЦУМ – важлива сторінка в історії міста і частина його традицій. За довгі роки він став символом української торгівлі.

Будівництво підземної частини, виконувалося в складних інженерно-геологічних умовах: у самому центрі міста, і в безпосередній близькості до будівель.

Розробка котловану, враховуючи щільну міську забудову, виконувалася за спеціальним методом Top-Down (зверху вниз), який дозволяє мінімізувати вплив будівництва на прилеглі будівлі. Особливість даного методу полягає в тому, що залізобетонні перекриття, бетоновані по ґрунту і підтримувані тимчасовими стійками, служать одночасно розпірними конструкціями для огороджувальної стіни котловану, а виїмка ґрунту виконується з-під перекриття малогабаритною мобільною технікою. Крім того, для кріплення стін котловану в окремих його частинах застосовувалися сталеві розпірні системи, а також ґрунтові анкери. Захист сусідніх будівель від вібраційних впливів була забезпечена спеціальними екранами з мікропаль. Весь комплекс робіт по влаштуванню підземної частини був виконаний менш, ніж за 1 рік.

Завантажити презентацію проекту:

download СТОЛИЧНИЙ ЦУМ
Показати більше проектів